KANCELARIA ADWOKATÓW I RADCÓW PRAWNYCH
O KANCELARII
 
Witamy na stronach internetowych naszej Kancelarii.

Kancelaria tworzą wspólnicy: adwokat Mariusz Dzidowskiradca prawny Sławomir Momot we współpracy z innymi prawnikami.

Prowadzimy kompleksową obsługę prawną osób prawnych oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, jak i obsługujemy poszczególne transakcje oraz prowadzimy procesy sądowe na podstawie odrębnych zleceń.

Kancelaria wyspecjalizowała się w obsłudze wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni. Pomagamy zarządom w dochodzeniu roszczeń czynszowych oraz w sporach odszkodowawczych z deweloperami.

 

W zakresie spraw nie związanych z działalnością gospodarczą udzielmy pomocy prawnej miedzy innymi w sprawach administracyjnych, rodzinnych (sprawy o rozwód, alimenty, unieważnienie małżeństwa itp.) Doradzamy również klientom w sporach z pracodawcami (sprawy o uznanie wypowiedzeń umowy o pracę za bezskuteczne, roszczenia odszkodowawcze), z zakładami ubezpieczeń, zakładami opieki zdrowotnej oraz wspólnotami mieszkaniowymi i deweloperami, a także podmiotami publicznymi (Skarb Państwa, jednostki samorządu terytorialnego – w tym odnośnie tzw. gruntów warszawskich).

Adwokat będący wspólnikiem Kancelarii reprezentuje także oskarżonych w procesach karnych i karno-skarbowych oraz obwinionych w sprawach o wykroczenia (w tym wykroczenia drogowe). Udziela także pomocy prawnej ofiarom przestępstw. Kancelaria współpracuje również z renomowanymi kancelariami notarialnymi i pośredniczy w kontaktach klienta z notariuszami.

W zakresie windykacji należności Kancelaria współpracuje z kilkoma kancelariami komorniczymi z okręgu warszawskiego oraz lubelskiego.